YAŞAR YAKIŞ LEGION D’HONNEUR NİŞANI İLE TALTİF EDİLDİ

Yaşar Yakış Fransa’nın en büyük nişanı olan ve dünyadaki en prestijli nişanlarından biri olarak kabul edilen Légion d’Honneur nişanının “Officier (Subay)” mertebesi ile taltif edildi.

Nişan Ankara’daki Fransa Büyükelçiliğinde düzenlenen bir törenli verildi. Fransa Büyükelçisi, yaptığı ayrıntılı bir takdim konuşmasında Yaşar Yakış’ın öz geçmişini anlattı ve bu nişanın kendisine verilmesine neden olan hususları belirtti.

Törende Yaşar Yakış’ın Siyasal Bilgiler Fakültesinden sınıf arkadaşı olan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, milletvekilleri,  yüksek bürokratlar,  Ankara’daki Büyükelçiler ve Yaşar Yakış’ın şahsi dostları ile aile yakınları hazır bulundu.

Fransa Büyükelçisinin yaptığı konuşmanın Fransızca orijinalini görmek için burayı tıklayın, Türkçe tercümesi için burayı, Yaşar Yakış’ın yaptığı konuşmanın orijinal Fransızca metni için burayı, Türkçe tercümesi için burayı tıklayın.

Büyükelçilikte düzenlenen törenden görüntüler

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.